Zgjedhet ‘Miss Universe 2019’, kjo është bukuroshja nga Afrika që mori kurorën

198

Është përzgjedhur fituesja e Miss Universe 2019!

Steve Harvey kurorëzoi fituesen të dielën në Atlanta, Georgji.

Fituesja e vitit të kaluar Catriona Gray, nga Filipinet ishte prezente për t’ia kaluar kurorën fitueses së ardhshme.

Eventi përfshiu performancë nga Ally Brooke.

Dhe fituesja e këtij viti është Zozibini Tunzi nga Afrika e Jugut.

Miss Universe

@MissUniverse

The new is… SOUTH AFRICA!!!! 🇿🇦

Embedded video

46.5K people are talking about this