Prej disa kohësh Çiljeta Xhilga është duke punuar për këngën e saj të verës i cili mban titullin “Bonbone”. Për realizimin e klipit ajo është zhvendosur në jug të Shqipërisë, në Vlorë dhe pamja e saj e re është mahnitëse. Me flokë të gjatë kaçurrela këngëtarja duket mjaft tërheqëse dhe të lë përshtypjen se kënga do të ketë ritme latine.

Nëpërmjet një videoje të shkurtër të publikuar në ‘Instagram’ Çiljeta zbulon edhe bashkëpunëtorët e këngës. Për të sjellë këtë projekt sa mw bukur, ajo është bërë bashkë me grupin, Alar Band dhe kompozitorin Elgit Doda.