Pas tërheqjes nga familja mbretërore, rrjeti i famshëm i restoranteve i ofron Princit Harry një punë

294

Burger King i ka ofruar Princit Harry një punë.

Zinxhiri i fast-food ka shtruar një pozicion ndihmës shitje për mbretin 35-vjeçar pasi ai dhe gruaja e tij Dukesha Meghan njoftuan se ata po tërhiqeshin nga familja mbretërore javën e kaluar dhe planifikuan të bëhen “të pavarur financiarisht”.

Burger King Argjentina ishte i pari që arriti te Duka i Sussex ndërsa një psotim tha në Tëitter: “Ne zbuluam se princi dhe dukesha vendosën të hiqnin dorë nga rolet e tyre në familjen mbretërore dhe do të punojnë për t’u bërë të pavarur financiarisht.

“Pra, ne kemi një propozim për ju: Bëni si mijëra njerëz dhe ndërmerrni hapat tuaj të parë në botën e punës me ne.

“Ju e dini që kurora do t’ju përshtatet në mënyrë të përsosur. Gjithashtu, pas kaq shumë vitesh jetese si dukeshë, është koha që ju të filloni të hani si mbretërit.”

Burger King SHBA më vonë u ndoq me: “kjo familje mbretërore ofron pozicione me kohë të pjesshme”.

Javën e kaluar, çifti – të cilët kanë një djalë tetë muajsh Archie së bashku – shkaktuan një trazirë brenda familjes mbretërore kur ata njoftuan planet për të “ndërtuar” role të reja.