Nuk do ta besoni sa vite kanë bashkë Mihrije Braha dhe Naim Abazi

430

Mihrije Braha dhe Naim Abazi janë një ndër çiftet më të kompletuar të skenës shqiptare.

Ndonëse vitet ikin, ata vazhdojnë të jenë të njëjtët.

Dhe ditën e sotme për familjen Abazi është një ditë e veçantë.

Naimi feston ditëlindjen dhe në këtë ditë të veçantë për të nuk ka munguar dhe urimi i bashkëshortes së tij Mihries.

Por ajo që habiti të gjithë në postimim e saj ishin vitet që çifti kishin së bashku.

’35 vite bashkë,Urime ditëlindja’ ka shkruar në postimin e saj Mihrie.

Kujtojmë se çifti kanë një djalë, 24 vjeç, i cili ka zgjedhur rrugën e muzikës njësoj si prindërit. Ai pritet të bëhet pjesë e tregut muzikor shumë shpejt.