Ngjashmëri e jashtëzakonshme mes modeles së njohur Bella Hadid dhe këngëtares Carla Bruni

278

Bella Hadid është një nga modelet më të suksesshme në mbarë botën.

Ajo është e lidhur me këngëtarin e njohur The Weekend, ku lidhja e tyre ka qenë shumë në vëmendjen e mediave.

Carla Bruni është një këngëtare dhe tekstshkruese Italiane, po ashtu dhe një supermodele shumë e njohur në botën e modelingut.

Ajo është e martuar me ish-presidentin e Francës.

Së fundmi, Bella Hadid dhe Carla Bruni janë takuar në Festivalin e Filmit që u zhvillua në Kanë.

Të dyja me flokë të kapur pas dhe baluke të ndara në mes, me të njëjtën buzëqeshje joshëse, Bruni dhe Hadid në foton e mëposhtme duken ekzaktësisht si motra binjake, ndonëse Bella është vetëm 22 vjeçe dhe Carla 51.

Natyrisht, nuk është shumë e vështirë të gjesh fotografi të ngjashme të dy të famshmëve që gjenden në të njëjtin pozicion dhe madje edhe të veshur me të njëjtën hairstyle dhe makeup e syve, por ngjashmëria e Karla dhe Bella shkon më thellë.

Ne do të theksojmë ngjashmëritë e tyre në një postim, ku kemi zgjedhur disa imazhe për të treguar modelet e paraqitura në të njëjtën mënyrë.

Image

Image