Evi Reci është një ndër këngëtaret e njohura në industrinë muzikore shqiptare e cila numëron disa hite në repertorin e saj.

Evi prej disa kohësh ka jetuar në Firence të Italisë, aty ku vijoi karrierën e saj si gazetare por këtë herë atë do e kemi akoma më afër.

Kjo pasi ajo tashmë duket se do qëndrojë për një kohë të gjatë në Shqipëri. Madje burime  tregojnë se do të ketë një emision të vetin në Top Channel dhe shumë shpejt këngëtaren do e shohim në ekran.