Çiljeta Xhilaga është nga ata personazhe që kanë fituar zemrën e publikut shqiptar prej vitesh. Ajo ka spiktaur për talentin në aktrim e këndim dhe bukurinë e natyrshme. E kemi parë edhe si prezantuese të disa spektakleve dhe si Miss, por tani nuk është aq aktive sa dikur. Para disa minutash ajo ka ndarë me të gjithë disa sekuenca të para 16 vitesh, në kohën kur ishte pjesë e serialit të parë shqiptar.

“Kur shikon veten 16 vjet më parë. “Ishte kohë për dashuri” me regji nga Ylli Pepo dhe fraza ime preferuar në gjithë filmin është: ‘Floriiiii ku po shkonnnn”,-ka shkruar ajo krahas videos.