Shkrimtari, editori dhe producenti amerikan si dhe bashkëthemeluesi i Marvel Comics, Stan Lee ka vdekur në moshën 95 vjeçare.

Lee dhe Jack Kirby themeluan kompaninë më 1961, duke filluar me The Fantastic Four dhe duke krijuar tituj të tillë si Spider-Man dhe The Incredible Hulk._95916345_mediaitem95152305

Lajmin për ndarjen e tij nga jeta e ka dhënë e bija, e cila tha për TMZ, se babai i saj ishte “njeriu më i mirë dhe më i mirë”.

Autori i librit legjendar komik vdiq në Cedars Sinai Medical Center në Los Anxheles këtë të hënë, sipas revistës Variety.

safe_image

stanlee landscape-1452859551-gettyimages-496171534images