Aktori 101 vjeçar Kirk Douglas shëtitje relaksuese në LA

417
EXCLUSIVE. Coleman-Rayner Los Angeles, CA, USA. August 18, 2018 Kirk Douglas soaks up the LA sunshine as he is seen out and about with two nurses. The Spartacus legend and dad to actor Michael Douglas turns 102 in December. CREDIT MUST READ: Coleman-Rayner Tel US (001) 310 474 4343 - office www.coleman-rayner.com

Kirk Douglas pavarësisht moshës nuk tregon shenja se po heq dorë.

Ylli i “Golden Age” punon çdo ditë me një trajnere që e ndihmon të ecë.

101-vjeçari është parë në një pamje të rrallë ndërsa shijon një shëtitje në Los Angeles.

Aktori i Spartacus fillimisht ecën me karroë dhe me ndihmën e infermieres personale ngrihet në këmbë.

Legjenda e Hollywood çdo ditë sigurohet që organet e tij të jenë të shëndetshme dhe nyjet e tij të jenë të lëvizshme.

Douglas u bë një yll ndërkombëtar kur luajti rolin e një heroi boksi në Champion (1949), që solli nominimin e tij të parë për çmimin e Akademisë për aktorin më të mirë.

Ai është nominuar 3 herë për çmimet Oskar.