Si të humbësh peshë në këtë vapë? Sekreti tek 8 ushqime

176
Të shfrytëzosh verën për të rënë në peshë, për të luftuar lodhjen dhe për të qënë në formë pa u lodhur është e mundur.
Ja disa strategji se si ta arrini këtë:
Uji- Pija natyrale pa asnjë kalori që lufton dhimbjen e kokës dhe rigjeneron, mbi të gjitha hidratues.
Ujë me limon- Freskues dhe hidratues, por mbi të gjitha ka një efekt pastrues.
Smoothie- Plot me vitamina dhe kripëra minelare, të jep ndjesinë e ngopjes.
Lëngjet e frutave- Të rifreskojnë me shije dhe nuk kanë sheqer të shtuar. Janë shumë të shijshme.
Supërat- Janë të shijshme dhe në verë mund të hahen dhe të ftohta. Të japin ndjesinë e ngopjes.
Sorbeta- Pije që nuk ka as qumësht dhe as vezë, dhe të kënaqin shpirtin. Shumë të shijshme.
Sallatrat- Janë më të lehta nëse janë pa djathë. Të prera në feta dhe të holla, janë mjaft stimuluese.
Kosi- Pa laktozë, lufton urinë larg vakteve dhe është mjaft freskues.