Rigjeneroni tendinat dhe largoni dhimbjet e gjunjëve me këtë recetë natyrale

319
Dhimbjet e gjunjëve mund të shfaqen në çdo moshë falë shkaqeve të ndryshme si për shembull një aksident, të jesh mbipeshë, ushtrime të shumta, ose thjesht me kalimin e kohës.
Gjëja e rëndësishme që duhet të dini për këtë sëmundje është që nëse nuk e kuroni në kohë dhimbja do vazhdojë të jetë më intensive.
Sot do ju tregojmë për një trajtim natyral që do ju shpëtojë nga ato dhimbje të tmerrshme.
Përbërësit:
4 lugë me fara susami,
2 lugë me xhelatinë,
8 lugë me fara liri,
200 gr mjaltë,
40 gr fara kungulli,
3 lugë rrush i thatë.
Përgatitja:
Lajini që të gjitha farat mirë.
Hidhini që të gjithë përbërësit në një blender dhe përziejeni mirë.
Hidheni përgatitjen në një tas dhe mbajeni në frigorifer.
Konsumoni një lugë nga ky trajtim natyral para se të hani mëngjesin dhe para drekës.
Rezultatet do t’i vini re pas disa ditësh.