Pija ideale që jua heq thinjat

327
Thinjat janë një fenomen shqetësues për shumë persona prandaj është e rëndësishme që për kujdesin e tyre të përdorni ilaçe të ndryshme natyrale. Një recetë ideale për eleminimin e thinjave është; një kilogramë mjaltë, karafil të hudhrave, katër limonë dhe 200 g vaj farë liri. Në fillim dy limonëve u hiqni lëvoren dhe pastaj të katërtit, bashkë me tre karafile të hudhrave i përzieni. Pastaj, e shtoni vajin e farës së lirit dhe mjaltin dhe i përzieni prapë. Produktin e transferoni në një gotë të xhamit dhe e mbyllni me kapak. Pasi ta keni mbajtur për një kohë në frigorifer, e konsumoni një lugë gjelle gjysmë ore para çdo shujte, tri herë në ditë. Rekomandohet të përdorni lugë të drurit.