Kafeja, parandalon tumorin e prostatës, gjirit, cerozën në mëlçi, diabetin dhe parkinsonin

134

Shkencëtarësh në universitetin e Harvardit dhe studiuesit suedezë zbulojnë se kafeja është më e rëndësishme sesa mendohej

Kafeja është bërë një pije thuajse e zakonshme. Rreth 60 për qind e amerikanëve e pijnë atë çdo ditë. Tani, rezultatet e një studimi thonë se pirja e kafesë, qoftë edhe një filxhan në ditë, mund të sjellë përfitime të mëdha për shëndetin. Kafeja, thonë shkencëtarët, vepron në organizëm si pengesë ndaj tumorit, tek burrat dhe gratë. Amerikanët pinë mesatarisht 3 gota me kafe në ditë.

për më tepër lexoni Gazetën Telegraf