Ju mbajnë erë këmbët? Ja zgjidhja

261
Trupi i njeriut djersin shumë, por akoma më e besdishme është era e këpucëve dhe këmbëve pas një dite të lodhshme pune.
Përveç faktorëve të jashtëm që ka të bëjë me materialin e këpucës apo sandales, era e këmbëve ndodh edhe për shkak të ndryshimeve hormonale.
Por, si të shpëtoni nga era e tmerrshme që mbajnë këmbët tuaja?
Hidhni pak sodë buke në këpucë ose lajini këmbët fillimisht me sapun dhe sodë buke. 
Kripa Epsom ju ndihmon gjithashtu të eliminoni erën e keqe të këmbëve.Në një legen me ujë të vakët hidhni pak kripë dhe mbajini për rreth 10 minuta brenda. Më pas fshijini me peshqir dhe do të shpëtoni njëherë e përgjithmonë nga era e keqe e këmbëve.