Ja ilaçi natyral që lehtëson dhimbjet brenda pak minutash

415

Sigurisht që ju keni dëgjuar për shumë përfitime që xhenxhefili mund të sjellë në trupin tuaj: në të vërtetë është një agjent antibakterial dhe shumë efektiv, i cili gjithashtu eliminon toksinat.

Mundohuni të imagjinoni cilësitë e tij të kombinuara me ato të dy produkteve shumë të dobishme: këtu është përbërësi i përsosur për të gjitha problemet tuaja.

Ju në fakt mund të kombinoni xhenxhefil me vaj gjethe shelgu (anti-inflamator dhe shumë i dobishëm kundër dhimbjes) dhe vaj kokosit (anti-kancerogjen) për t’i dhënë jetë një kombinimi efektiv kundër çdo lloj çrregullimi. Si ta bëni? Ja çfarë keni nevojë.

½ filxhan uji, 1 filxhan xhenxhefil të freskët të copëtuar, 25 pika vaj esenciale shelgu (e njohur si një anestetik i fuqishëm për dhimbje), ¼ filxhan vaj kokosit.

Pasi të keni vendosur përbërësit së bashku, ja si duhet të vazhdoni:

Priteni xhenxhefilin e freskët me një rende, shkrini vajin e kokosit. Vendosni ujë në blender dhe shtoni xhenxhefil dhe përziheni mirë. Shtoni vaj esencial shelgut.

Përzieni xhenxhefilin në vaj kokosi dhe përdoreni masën epërftuar për të lyer vendet ku ndjeni dhimbje.