Ja çfarë duhet të bëni nëse keni etje gjatë gjithë kohës

290

Shpesh mund t’iu ketë ndodhur që keni shumë etje, por edhe pas disa gotave me ujë, sërish ndjeni etje. Për të evituar këtë problem më poshtë ju tregojmë 5 zgjidhje që duket se janë mjaft efikase për këtë problem.

1 – Pini një gotë lëng limoni në mëngjes me një lugë mjaltë brenda.

2 – Pini sa më shumë ujë që të qëndroni të hidratuar. 2 litra në ditë janë nevojë e trupit.

3 – Përpiquni të konsumoni çamçakëz pa sheqer sepse do ndjeni menjëherë përmirësim.

4 – Shpëlani gojën me ujë të ngrohtë dhe kripë.

5 – Hani më shumë ushqime me përmbajtje pikante.