10 shenjat e hershme që ju paralajmërojnë se keni parazitë në trup. Ja erëzat që ju duhen për t’i hequr qafe!

231
Ekzistojnë lloje të ndryshme të parazitëve në trupin tuaj dhe shumica e tyre janë të zakonshëm. Ndoshta nuk jeni të vetëdijshëm, por disa nga problemet që mund të keni me trupin tuaj janë për shkak të këtyre parazitëve.
Lexoni shenjat e mëposhtme që të zbuloni nëse keni parazitë në trupin tuaj:
1.Dhimbje në muskuj dhe nyje
2. Ju nuk ndiheni të ngopur pas ngrënies.
3. Ju keni diarre gjatë udhëtimit
4. Ju zgjoheni shpesh gjatë natës dhe keni vështirësi të bini në gjumë.
5. Anemia, mungesa e hekurit.
6. Mund të jeni helmuar nga ushqimet ose të keni pasur probleme me tretjen.
7.Kërcitje të dhëmbëve gjatë gjumit.
8. Çrregullime të lëkurës, skuqje, ekzemë për arsye të pashpjegueshme.
9.Lodhje, depresion etj
10. Kapsllëk
Nëse jeni duke përjetuar disa nga këto simptoma mos u shqetësoni. Këta përbërës do t’iu ndihmojnë për të eliminuar këto baktere në mënyrë natyrale.
Rigoni është një erëz e fuqishme dhe efektive që mund të përdoret për të trajtuar shumë probleme. Një nga këto probleme janë parazitët. Për shkak të antioksidantëve dhe vetive antibakteriale, mund t’iu ndihmojë në eliminimin e këtyre baktereve.
Hudhra
Hudhra është perfekte për luftimin e baktereve, kërpudhave, viruseve, parazitëve dhe kancerit. Është gjithashtu efektive kur bëhet fjalë për parazitë që thithin gjak si mushkonja.
Karafili
Karafilët kanë veti antimikrobike, antibakteriale dhe antifungale.
Arrat e zeza
Arrat e zeza janë aq të fuqishme saqë pastrojnë gjakun dhe zorrët. Përpiquni t’i përfshini në dietën tuaj, dhe parazitët do të jenë një problem i së kaluarës.