Zyrtarizohet sot qeveria ‘Rama 2’, ja çfarë do të ndodhë pasdite

216
Qeveria “Rama 2” do të betohet në Presidencë ditën e sotme në orën 17:00.
Pasi mori “bekimin e deputetëve të parlamentit me 78 vota pro, sot është radha e Presidentit Meta.
Në përfundim të seancës maratonë e cila përfundoi në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme ku u votua programi i qeverisë me 78 vota pro dhe 51 kundër, qeveria mori “bekimin” për 4 vitet e ardhshme.