Zyrtarizohet dorëheqja e Tahirit. Ministri i ri, jashtë politikës?

110
Eshtë konfirmuar zyrtarisht dorëheqja e ministrit të brendshëm Saimir Tahiri.
Pritet që z.Tahiri të dalë në një konferencë për media.
Pas një takimi me kryeministrin Rama ku ka dorëzuar dorëheqjen, Tahiri ka drekuar me drejtorin e policisë Haki Çako dhe drejtorin e Policisë së Tiranës, Ervin Hodaj.
Ende nuk konfirmohet emri i zëvendësit të tij në post.