Zhvillimet e fundit/ Ja çfarë pritet nga selia blu

248

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha bën lëvizjen e radhës.

Mësohet se sot kreu i PD, Lulzim Basha do të mbledhë Kryesinë dhe kryebashkiakët e PD.

Burime bëjnë me dije se mbledhja do të zhvillohet sot në orën 16:00.

Ndërkohë nuk dihet se çfarë porosish do japë Basha, në një kohë kur opozita ka deklaruar se kryebashkiakët e saj nuk do i lirojnë zyrat, pasi nuk i njohin zgjedhjet e 30 qershorit