Zbulohet takimi sekret, si iu fshehën syve të publikut Rama dhe Meta këtë mëngjes

124
Takimi e Ramës dhe Metës, së bashku më tensionet në koalicion, sa vijnë dhe po bëhen me të shpeshta. Kështu, mësohet nga mediat se mëngjesin e sotëm Meta dhe Rama janë takuar në fshehtësi në periferi të Tiranës.

Mësohet se në orën 09:00 kryeministri dhe kreu i Kuvendit janë takuar në ambientet e restorantit “Sofra e Ariut” në dalje të kryeqytetit.

Takimi është zhvilluar vetëm mes Ramës edhe Metës, pa praninën e askujt tjetër nga dy grupet parlamentare përkatëse.

Koalicioni qeveris nuk po kalon ditë të mira. Jo më larg se dje kreu i grupit parlamentar të LSI-së Luan Rama sulmoi direkt ish ministrin Tahiri se po bënte show me drogën.