VIDEOLAJM/ Hetoi i pari Tahirin, ky është mesazhi i Dritan Zaganit

248
Dritan Zagani, oficeri i policisë që drejtoi dhe hetoi për herë të parë bandën Habilajt dhe lidhjet e tyre me Saimir Tahirin.
‘Lufta ime ndaj krimit nisi para 20 vitesh. Jam ndëshkuar nga padrejtësia, nga trafikantët e drogës, i bëj thirrje kolegëve të mi në policinë e shtetit të denoncojnë lidhjet e krimit me politikën. Dua të kthehem dhe do të kthehem ndaj dhe dua që krimi dhe kriminelët të mos jenë më në qeveri’, tha ai.