VIDEO/ Vasili: I marri i Surrelit uron që nuk u hapën negociatat

184

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar për qëndrimin e kryeministrit Edi Rama, pas vendimit të Këshillit të Europës për mos hapjen negociatave.

Vasili shprehet se qëndrimet e kryeministrit Edi Rama nuk janë normale. Vasili ka postuar edhe një video të një viti më parë, ku Edi Rama festoi hapjen e negociatave.

Postimi i plotë i Vasilit në Facebook:

Urime te marrit te Surrelit se nuk paska “çelur” negociatat!?

Mirë qe ky i marre nuk ja hapi negociatat Shqiperise, por duhet ti kerkojme ndjese edhe Maqedonise se Veriut,qe ia shtyme vendimin per ne tetor. Ky psikopati po nuk i thirri mendjes dhe keto pak dite do tu riktheje edhe vizat shqiptareve brenda 30 qershorit, se çelje negociatash me kete te marrē nuk ka as pas 10 vjetesh.

Edhe disa pyetje……per Mashtruesin Rama. Po shampanja qe u hap vjet per hapjen imagjinare te negociatave ku vajti?

Po dekorata e ambasadoreve a do kthehen mbrapsht? Po për vandakun e genjeshtrave a do kërkoje falje ky i marrë? Neqoftese i ka harruar genjeshtrat po ja kujtojme me kete VIDEO dhe ishalla nuk thote edhe qe nuk eshte ai.