Vasili: Vettingu vdiq, sot kryeministri është edhe kryeprokuror

156
Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas zgjedhjes së kryeprokurores Arta Marku. Në një status në FB, Vasili thotë se sot vettingu vdiq dhe se kryeministri është edhe kryeprokuror. 
Reagimi i Petrit Vasilit

Sot VETINGU vdiq.
69 deputete te kapur te Edi Rames zgjedhin kryeprokurorin e partise pa veting.
Kryeministri eshte sot edhe kryeprokuror.
Demokracia ne rrezikun me te madh.