Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me anë të një postimi në Facebook pas fjalimit të Kryeministrit Rama në Kosovë. Pas ngatërresës së Ramës që quan Hashim Thacin komandant të UÇK kur komandant ka qene Gjeneral Agim Çeku, Vasili ka shpëthyer duke thene se: Turperoi dynjane.

Ja postimi i plote i Vasilit:

Edi Rama le nam ne Kosove e thote qe Hashim Thaci eshte komandant i UÇK kur komandant ka qene Gjeneral Agim Çeku.
Lidheni kete se turperoi dynjane beri lemsh UÇK edhe pa pasur asnje lidhje,mendo te kish qene ne Kosove ne kohe te luftes.

Me qe eshte genjeshtar me nam dhe nuk e ka per gje ta mohoje kete qe ka thene shikojeni vete videon

Edi Rama le nam ne Kosove e thote qe Hashim Thaci eshte komandant i UÇK kur komandant ka qene Gjeneral Agim Çeku. Lidheni kete se turperoi dynjane beri lemsh UÇK edhe pa pasur asnje lidhje,mendo te kish qene ne Kosove ne kohe te luftes.Me qe eshte genjeshtar me nam dhe nuk e ka per gje ta mohoje kete qe ka thene shikojeni vete videon

Publiée par Petrit Vasili sur Lundi 26 novembre 2018