Vasili: Rama ka nevojë për psikiatër

254
‘Kryeministri ka nevojë për psikiatër’, kështu ka deklaruar kreu i grupit parlamentar të LSI-së,Petrit Vasili,pas kërkesës që Rama ju bariu drejtorëve të shëndetësisë.
Me anë të një postimi në Facebook, Vasili shkruan se Rama nuk e ka idenë se Shëndetësia prodhon shërbim shëndetësor, dhe se energjinë e ka në dorë Ministria e energjetikës.
Ja postimi i Vasilit:
E kam thene me kohe qe kryeministri ka nevoje per psikiater pasi flet perdite nje lume me marrezira.
Energjine elektrike per qendrat shendetesore, kryeministri nuk ja kerkon gjiknurit ministrit te energjise, por drejtoreve te shendetesise.
Shpjegojani ketij te ikuri nga mendja qe shendetesia prodhon sherbim shendetesor dhe jo korrent.
Korrentin duhet ta coje ky, dhe nese nuk ja con vetem ky e ka fajin,qe i le qendrat shendetesore pa korrent dhe spitalet pa ilace.