Vasili akuza Ramës: Shkollëpaku ngatërron gratë e mençura të Dibrës me gratë e qeverisë

179
Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar lidhur me batutat e Ramës në Dibër.
Në një status në facebook, Vasili shkruan se në Dibër papunësia dhe varfëria janë shumë të rënda.
Statusi i plotë:
Shkollëpaku ngatërron gratë e mençura të Dibrës me gratë e qeverisë.
Në Dibër papunësia dhe varfëria janë shumë të rënda.
Halle të medha rëndojnë mbi dibranët.
Ate qe kishin mangut nga hallet e shumta ishte humori i shpifur i shkollepakut kryeminister.
Ky ne buxhetin qe ka prure ne Kuvend s’ka asgje per Dibren dhe dibranet.
Po, shume droge dhe kriminele i ka bere peshqesh Dibres dhe dibraneve.
Sa per grate e Dibres dihet boterisht zgjuaresia e tyre dhe ato qeshin shume mbi zë e nën zë me kete te rrjedhur.
Mbase ky shkollepakti i ngaterron grate e mencura te Dibres me grate e tij te qeverise, qe qeshin edhe pa folur ai.