Të rinjtë e PD dhe LSI paralajmërojnë protestë

188

Duket se opozita do të nisë një seri protestash kundër qeverisë.

Forumi Rinor i Partisë Demokratike dhe Lëvizja Rinore për Integrim, kanë paralajmëruar një protestë përpara Ministrisë së Brendshëm, ku do kërkojnë largimin e Fatmir Xhafajt.

“E hënë ora 18:00, shihemi përsëri tek Ministria e Brendshme në protestën e radhës”, – ishte ky njoftimi nga kreu i FRPD, Belind Këlliçi.

Kujtojmë se FRPD dhe LRI, kanë disa ditë që po zhvillojnë protesta tek Ministria e Brendshme, dhe kanë deklaruar se nuk do të ndalet derisa Xhafaj të largohet.