SKANDAL/ Drejtori i emëruar nga Balla bën kërdinë me gjoba e ryshfete, ja denoncimi

251
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjetin social denoncimin e policit dixhital mbi drejtorin e paraburgimit në Durrës Qazim Hoxha. Sipas denoncimit, ai është emëruar në këtë funksion nga Taulant Balla.
“Drejtori i paraburgimit në Durrës, i emëruar nga Taulant Balla, bën kërdinë në ryshfete dhe gjoba!”, shkruan Berisha.
Drejtori i paraburgimit në Durrës, i emëruar nga Taulant Balla, bën kërdinë në ryshfete dhe gjoba!
Lexoni mesazhin e policit dixhital. sb
“Z.Berisha une qe po ju shkruaj jam nje punonjes policie i paraburgimit Durres,te gjith si staf punonjesish se te policise se Paraburgimit ndodhemi ne presion te madh nga drejtori i Burgut Qazim Hoxha,i emeruar ne kete institucion nga Taulant Balla dhe Jur Cyrbja.
Drejtori i Burgut Qazim Hoxha fut vete bashke me dy bashkpuntor te tije me 10 celulare ne burg dhe me pas ben kontrolle duke i kapur keto celulare dhe duke i perdorur kundra nesh si punonjes policie per te na dhene masa disiplinore dhe per te na largu nga puna,Z.Berisha je i vetmi qe kemi besim,ndodheni ne situate shum te rende te terrorizuar,kemi femij per te rritur shume punonjes jane me kredi.po behet nje maskarade ne kete institucion,ky Drejtor po ben cte jete e mundur te na largoje nga puna si e si qe te kete zone te lire ne dhe te mos jete i shqetesuar ne futjen e droges dhe celularve ne burg… ka shkuar 400-500 Euro futja e nje celulari ne burg,dhe kjo behet nga drejtori ! Punonjesi Policise H.G”