Shpërthimi në zyrën elektorale të LSI, Lefter Koka: E kanë bërë policët e Rilindjes pas punës

157
Ministri i LSI, Lefter Koka ka reaguar pas shpërthimit më lëndë plasëse para zyrës elektorale të LSI në lagjen nr 18 në Durrës. Gjatë një deklarate për mediat, Lefter Koka dënoi këtë akt, ndërsa u shpreh se këtë e kanë bërë policët e Rilindjes pas punës dhe se ngjarja është vepër e zagarëve, jo e socialistëve të ndershëm.

“Dënojmë me forcë këtë akt të bërë nga policët e Rilindjes pas punës. Vepër e zagarëve, jo e socialistëve të ndershëm. Mesazhi ynë, është për zgjedhje të qeta”- tha Koka.
Vijon…