Reagon pas protestave Joseph Daul, Presidenti i PPE: Palët të përfshihen në dialog

252

Presidenti i Partive Popullore Europiane, PPE Joseph Daul ka reaguar pas protestave të opozitës së bashkuar në Shqipëri.

Daul përmes një statusi në “Twitter” shprehet se dënon dhunën në protesta, kurse shton se palët duhet të ulen në tryezë bisedimi për dialog.

Reagimi i presidentit të PPE Joseph Daul:

Dënojmë fuqioshëm përdoriimin e dhunës gjatë demonstratave të fundit në Shqipëri. Të gjitha palët e përfshira duhet të kthehen në një dialog të ndershëm politik, të adresojnë shqetësimet dhe shkaqet rrënjësore, të rrisin retorikën dhe të qëndrojnë larg çdo0 lloj dhune.