Reagon Berisha: Në qytetin e deputetit Edvin Kristaq Rama, ku hidhen në erë makinat nga mafia!

154
Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar menjëherë sot ndaj atentatit të rëndë me eksploziv që iu bë një të riu këtë paradite në qytetin e Vlorës: “Nuk jemi në Kandahar, por në Vlorën e deputetit Edvin Kristaq Rama, Noriegës, qyteti ku hidhen në erë njera pas tjetrës, makinat nga mafia!”, shkruan Berisha.
Reagimi i fortë dhe akuzues i ish-kryeministrit ka ardhur pas një serie shpërthimesh me tritol, atentatesh dhe djegiesh makinash në këtë qytet, muajt e fundit.