Rama takohet me Vals në Paris, në fokus errorizmin dhe integrimi

113
Kryeministri Edi Rama po qëndron sot në Paris, ku po zhvillon një vizitë zyrtare me ftesë të homologut të tij, francez Manuel Valls.
Në orën 09:30 të paradites së sotme Rama është pritur nga homologu i tij në selinë e qeverisë franceze.
Temat që pritet të diskutohen janë lufta kundër ekstremizmit të dhunshëm dhe reformat e ndërmarra nga qeveria shqiptare për të nxitur integrimin europian të vendit tonë.