Protesta e opozitës/ Kryemadhi ndodhet jashtë Shqipërisë

140

Protestuesit e LSI-së janë nisur nga selia e LSI drejt kryeministrisë.

Në krye të protestuesve të LSI-së, është Zëvendëskryetari Luan Rama, Nënkryetari Petrit Vasili, sekretari i përgjithshëm Endrit Braimllari si dhe ish-deputetë të LSI.

Ndërkohë Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ndodhet në SHBA për një vizitë pune.