Presidenti Meta viziton në spital Sahit Dollapin

184

Presidenti i Republikës Ilir Meta vizitoi sot në Spitalin e Traumës Sahit Dollapi, i cili është në gjendje të rëndë pas dhunës së ushtruar ndaj tij nga disa efektivë të policise së shtetit.

Meta u interesua për shëndetin e tij dhe bisedoi me mjekët për të garantuar përmirësimin e gjendjes sa më parë të jetë e mundur.

Sekretari Organizativ i PD-së, Sahit Dollapi, u dhunua barbarisht gjatë protestës të së shtunës së opozitës, ndërsa më pas u shoqërua në polici.