Presidenti Meta vesh bluzen e SelticFC: Dedikim tifozëve të jashtëzakonshëm të këtij ekipi

164

Pas takimit që zhvilloi me mbështetësit e ekipit CelticFC në Sarajevë, Presidenti i Republikes Ilir Meta ka postuar në faqen e tij në facebook foto me bluzën e  këtij ekipi të njohur.

Kjo i dedikohet tifozëve të këtij ekipi në mbarë e botën shkruan kreu i shetit.

Bluza që Meta ka postuar në foto eshte dhuratë e Rudi Vatës dhe është hedhur në shenjë mirënjohje per “like & share” që tifozat e celtic i kanë bërë postimit të presidentit gjatë takimit në Sarajevë.

Ja postimi i tij i plotë:

Mirëmëngjes! Kjo foto sot i dedikohet të gjithë tifozëve të jashtëzakonshëm të @CelticFC? anë e mbanë botës. Kjo bluzë është dhuratë nga miku im Rudi Vata. Pas takimit në Sarajevë besoj në: “Once you’re a Celt you’re alëays a Celt … Hail Hail

Image

Gjishtashtu Meta ju uron tifozëve të CelticFC  fitore dhe i përshënde me golin e paharruar të Rudi Vatë!

Ju uroj tifozëve të @CelticFC vetëm fitore dhe ju përshëndes me këtë gol të paharruar të Rudi Vatës në derbin e jetës suaj!🍀

Gepostet von Ilir Meta am Donnerstag, 11. Juli 2019