Presidenti Meta: I lumtur të prisja sot në një takim të ngrohtë e miqësor, Kryeministrin e Italisë, z.Giuseppe Conte

134

Me anë të një postimi në rrjetin e tij social Facebook, Presidenti Ilir Meta ka shprehur opinionin e tij për takimin me Kryeministrin e Italisë, z.Giuseppe Conte

I lumtur të prisja sot në një takim të ngrohtë e miqësor, Kryeministrin e Italisë, z.Giuseppe Conte

Ja postimi i plotë:

I lumtur të prisja sot në një takim të ngrohtë e miqësor, Kryeministrin e Italisë, z.Giuseppe Conte. Vlerësuam partneritetin strategjik mes dy vendeve tona dhe e falenderova për mbështetjen e vazhdueshme që Italia i ka dhënë Shqipërisë ndër vite në proceset e integrimit euro-atlantik.
Një urë e fuqishme bashkëpunimi ndërmjet vendeve tona, janë komuniteti arbëresh dhe emigracioni shqiptar në Itali.
Shqipëria dhe Italia kanë ende një potencial të jashtëzakonshëm për të forcuar më tej marrëdhëniet në të gjitha fushat, veçanërisht ekonomike-tregëtare. Investimet strategjike italiane janë të mirëpritura! 🇦🇱🤝🇮🇹

I lumtur të prisja sot në një takim të ngrohtë e miqësor, Kryeministrin e Italisë, z.Giuseppe Conte. Vlerësuam…

Gepostet von Ilir Meta am Dienstag, 15. Oktober 2019