Plagosja e aktivistit, reagon kandidati i LSI: Kriminelët e Rilindjes po kërcënojnë, autorët…

146
Pas incidentit në Shëngjin, ka reaguar kandidati i LSI-së Viktor Tusha. Ai ka lëshuar akuza të forta në drejtim të PS-së, duke i identifikuar agresorët si pjesë e Rilindjes.
Sipas tij “kanë qenë 10 persona të armatosur që kanë dhunuar aktivistin e LSI-së.
“Grupi kriminal i rilindësve po kërcënon votuesit. Policia rend pas viktimës dhe jo pas autorëve”, është shprehur ai.
Tusha u shpreh se “autorët po lëvizin të armatosur me automjete pa targa”.