Petrit Vasili: Refuzoni të paguani taksën për Rrugën e Kombit, le ta paguajë Rama

122
Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili i bën thirrje shqiptarëve që të refuzojnë pagesën e vendosur nga qeveria oër kalimin e automjeteve në Rrugën e Kombit.
Përmes një reagimi në faqen e tij zyrtare në rrjetin social, Vasili shprehet koncensioni i Rrugës së Kombit është miratuar nga qeveria e koncensioneve, dhe si e tillë ajo duhet refuzuar nga qytetarët, pasi siç thotë ai, shqiptarët e kanë paguar më shumë detyrimin e tyre.

Reagimi i Petrit Vasilit

Refuzojeni ta paguani taksen per rrugen e kombit,le ta paguaje vete qeveria.
Koncesionin e rruges se Kombit e ka miratuar qeveria e koncesioneve te pista.
Qytetaret nuk kane taksirat te paguajne taksa per te kaluar ne nje rruge ku e kane dhene boll kontribut me taksat e tyre tyre per ndertimin e saj.
Qeveria ta paguaje vete kete takse,se qytetaret e kane permbushur tashme, me te tepert bile detyrimin e tyre.
Qeveria ka dhene qindra milion euro koncesione ne shendetesi e gjithandej,le ti anulloje ato dhe le te financoje mirembajtjen e rruges se kombit.
Qytetaret qe udhetojne drejt verilindjes kryesisht vellezerit nga kosova jane te denuar te paguajne per te ardhur ne shqiperi sepse qeveria e kryeministrit vjedh.
Refuzojeni ta paguani kete takse te piset jeni ne te drejten tuaj.