Petrit Vasili: Qeveria pa atdhe përbuz Mentor Xhemalin, neveri për këta bastardë

150

Drejtuesi I lartë i LSI Petrit Vasili ka reaguar me një postim në rrjetin e tij social në facebok pas vendimit të bashkisë së Tiranës për heqjen e emrit Mentor Xhemali të një rruge.

“Neveri për këta bastardë pa atdhe që me veprimet e tyre do mbahen mend gjatë për shemtinë e tyre”, shkruan Vasili.

Nga Petrit Vasili

Qeveria pa atdhe përbuz Mentor Xhemalin, që këndoi “Për ty atdhe”.

Bashkia e Tiranës i heq emrin rrugës mbante emrin e të madhit Mentor Xhemali.

Mentor Xhemali këndoi një monument artistik krenarie siç ishte “Për ty atdhe”.

Mirënjohje për jetë Mentor Xhemalit të thjeshtë dhe madhështor, që është skalitur në mendjet e gjithë shqiptarëve.

Neveri për këta bastardë pa atdhe që me veprimet e tyre do mbahen mend gjatë për shëmtinë e tyre.

Qeveria pa atdhe perbuz Mentor Xhemalin,qe kendoi "Per ty atdhe".(VIDEO)Bashkia e Tiranes i heq emrin rruges mbante emrin e te madhit Mentor Xhemali.Mentor Xhemali kendoi nje monument artistik krenarie sic ishte "Per ty atdhe".Mirenjohje per jete Mentor Xhemalit te thjeshte dhe madheshtor,qe eshte skalitur ne mendjet e gjithe shqiptareve.Neveri per keta bastarde pa atdhe qe me veprimet e tyre do mbahen mend gjate per shemtine e tyre.

Gepostet von Petrit Vasili am Sonntag, 19. Mai 2019