Petrit Vasili: Koncesionet ose KÇK-ja e Edit!

204

Petrit Vasili me anë të një postimi në facebook ka reagur kundër asaj çfarë kryeministri ka folur ditën e sotme në lidhje me KÇK.

Ai është shprehur se Edi vdes për KÇK, prandaj e ka në majë të gjuhës dhe në majë të dorës.

Postimi i plotë:

Konçesionet ose KÇK-ja e Edit!

Edi Rama sot tha me gezim dhe vendosmeri sa qindra milion do te rruajne serish konçesionet dhe oligarket nga leket e shqiptareve te varfer e te traumatizuar !

Po nuk tha e nuk tregoi asnje kokerr leku te vendosur per termetin dhe qytetaret e demtuar shume rende dhe ne menyre shkaterrimtare prej tij.

Edi Rama ka shume “te drejte”, se nga leket e termetit nuk Ka Ç’të Kapë, kurse nga konçesionet ka KÇK plot.

Edi vdes per KÇK, prandaj e ka ne maje te gjuhes dhe ne maje te dores…

Ndaj Edi leshohet krejt dhe nuk mban fare kur i permenden konçesionet.

Dhe ka hak, se i ka per sot dhe per mot…..si zahire!!