Përfundon takimi Rama-Meta, Ahmetaj: Qëndrim unik për reformat në ekonomi

287
Reformat ekonomike kanë qënë këtë të premte në fokusin e takimit të kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta. Të pranishëm në takim që zgjati rreth 1 orë e 30 minuta, kanë qënë dhe ministrat Arben Ahmetaj, Edmond Haxhinasto, dhe Saimir Tahiri. Në një prononcim për mediat ministri i Ekonomisë Arben Ahemtaj tha se maxhoranca ka një qëndrim unik për reformat në ekonomi. Ai bëri të ditur se u fol për zhvillimet ekonomike.