Përfundon takimi Rama-Basha, 3 orë negociata. Ja kush del i pari

116
Ka përfunduar tryeza në presidencës mes krerëve të mazhorancës dhe opozitës.

Takimi mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës nisi në orën 10:15 minuta, ndërsa ka zgjatur më shumë se 3 orë.

Tryeza e negociatave është negociuar nga Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani.

I pari nga selia e Presidencës është larguar kryeministri Edi Rama i cili bashkë me Gramoz Ruçin janë larguar në këmbë.

Ndërsa kreu i PD-së Lulzim Basha dhe Edi Paloka kanë qëndruar më tepër në selinë e Presidencës së bashku me presidentin Bujar Nishani.