Përfundon takimi, ambasadori Donald Lu 90 minuta në zyrën e Ramës

177
Ka përfunduar takimi i ambasadorit të SHBA në vendin tonë, Donald Lu me kryeministrin Edi Rama paraditen e sotme.
Kreu i delegacionit amerikan në vendin tonë është parë të hyjë në Kryeministri rreth orës 11:00, dhe ka qëndruar në zyrën e kreut të qeverisë për 90 minuta.

Nuk dihen arsyet e takimit të kryeministrit Rama me ambasadorin Lu, por mendohet që temë e bisedës kanë qenë zhvillimet politike në vend pas zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit.