Pas Tahirit, reagon ashpër Paloka: Letra nga Italia mori dhe Rroshi, por pyet Ramën pse…

53
“Nga keto letrat qe po tund Tahiri, moren dhe Roshi i Kavajes dhe nje pjese e te inkriminuarve te tjere te Rames, madje edhe kur kishin qene te denuar e jo thjesht te hetuar.” Kështu ka deklaruar menjëherë flakë për flakë, deputeti demokrat Edi Paloka, pasi deputeti socialist Saimir Tahiri shpalosi para medias sot, një dokument që ai pretendoi se e nxirrte të pafajshëm nga hetimet e bandës së Habilajve dhe trafiku i drogës.
Ky, Tahir Habilaj , duhet te pyesi Ramen ( se keshtu sqarohet dhe publiku);
Pse e largoi nga minister?
Pse me gjithe se ishte “ministri me i suksesshem “ dhe me gjithe “suksesin” ne zgjedhje , nuk e vuri me ne listen e ministrave?
Pse e perjashtoi nga grupi parlamentar ?
Rama di ndonje gje me shume apo nuk di asgje per kete ceshtje?
Shume shpejt shqiptaret do marrin me shume se keto pergjigje pavarsisht ka apo jo vullnet Rama ta bej nje gje te tille.