Pas kritikave për PD-në, Ministri i Jashtëm gjerman nis takimin kokë më kokë me Bashën

88
Menjëherë pas konferencës së përbashkët me kryeministrin Edi Rama, Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Sigmar Gabriel ka shkuar në hotel Rogner për të takuar kreun e opozitës shqiptare, Lulzim Basha. 

Takimi është në kuadër të vizitës zyrtare që numri një i diplomacisë gjermane po zhvillon në Tiranë, ndërsa më herët Gabriel ka kërkuar të gjendet zgjidhje për ngërçin dhe opozita të shkojë në parlament