Pas fjalës së Lulzim Bashës, opozita merr vendimin drastik në Kuvend

194
Lulzim Basha foli në foltoren e Kuvendit dhe akuzoi qeverinë e kryeministrin Rama, por ndërsa ky i fundit u çua t’i kthente përgjigje, opozita mori një vendim drastik.
Të gjithë deputetët e PD-së, të kryesuar nga Lulzim Basha u ngritën nga karriget dhe e braktisën sallën.
Kryeministri që po fliste në foltore me të parë këtë skenë, i përcolli me këngën, “O Selman i vëllait kë të qaj më parë”.
Pas fjalës së Ramës, kryeparlamentari Ruçi mbylli seancën.