Palmer viziton nesër Kosovën, me kë do të takohet Zëvendës ndihmësi i sekretarit të Shtetit i SHBA-ve

275

Zëvendës ndihmësi i sekretarit të Shtetit i SHBA-ve, njëherësh Përfaqësues Special i sekretarit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, do të vizitojë nesër Kosovën.

Lajmi është bërë i ditur nga Ambasada e SHBA-së në Kosovës. Mësohet se zyrtari amerikan do të jetën nesër në Bibliotekën Kombëtare, ku të pranishëm në takim do të jenë studentë dhe pjesëtarë të shoqërisë civile.

Kujtojmë se kjo vizitë ishte paralajmëruar me herët, por pa u dhënë detaje rreth datës së saktë.