Negociatat – Rama me Ruçin në Presidencë, priten Basha me Palokën

123
Në Presidencë prite të nisë takimi mes kryeministrit Rama dhe kryetarit te PD-se me ftesë të presidentit Nishani.

I pari në Presidencë ka mbërritur kryeministri Rama i shoqëruar nga kreu i grupit parlamentar Gramoz Ruçi dhe Sekretari i ri i Përgjithshëm i Kryeministrisë Ëngjëll Agaçi, të cilët preferuan që rrugën ta bëjnë në këmbë.

Pak minuta më vonë ka mbërritur kreu i opozitës Lulzim Basha dhe kryetari i grupit parlamentar demokrat Edi Paloka.