Miratohen ndryshimet ne Qeveri, ja sa vota morën ministrat teknikë të Bashës

152
Pas 3 muajsh bojkot PD eshte rikthyer sot ne Parlament pas marreveshjes Rama-Basha e arritur javen qe shkoi.
Seanca e sotme nisi me debate mes PD-se dhe PS-se. PD kerkoi ndryshimin e rendit te dites, mirepo menjehere i eshte pergjijur Ruçi qe tha se seanca duhet te nise me vetingun aty ku eshte.
Pas kesaj kreu i Kuvendit, Ilir Meta shkembeu edhe batuta: “Mire vazhdojme pra me rendin se edhe konfirmimin e morrem nga Berisha qe PD eshte dakord. Ate e kam une”, tha Meta.
Pas miratimit te procesverbalit seanca ka vijuar me votimet e dekreteve te shkarkimeve dhe emerimve te ministrave te qeverise teknike.
VOTIMET
Zv/kryeministër Ledina Mandia –
Minister i Brendshem Dritan Demiraj
Minister i Financave Helga Vukaj
Minister Drejtësie Gazmend Bardhi
Minister i Arsimit dhe Sportit Mirela Karabino
Minister i Shëndetësisë Arben Beqiri
Minister i Mirëqenies Sociale Xhuljeta Kërtusha.